Зона “РЕЛАКС”:
– російська парна;
– римська лазня;
– фінська сауна;
– інфрачервона сауна;
– аромалазня;
– джакузі;
– масаж
Години роботи:
Римська лазня:
Пн.-Сб.: 08.00-22.00
Нд.: 08.00-18.00
Фінська та арома лазні, інфрачервона сауна, російська парна:
Пн.-Пт.: 12.00-22.00
Сб.: 09.00-22.00
Нд.: 09.00-18.00
Російська парна
Температура – 40-60 °С.
Вологість – 40-70%.
Звичайно, режим перебування для людей, що страждають захворюваннями органів дихання , повинні бути помірними: при сухому повітрі найбільш оптимальна температура в парній повинна бути в межах 80-100°С.
А загальна тривалість перебування може бути від 10 до 40 хвилин, залежно від ступеня захворювання, індивідуальних особливостей організму, звички до високої температури, артеріального тиску. Важливо перед початком прийому лазневих процедур проконсультуватися з лікарем. Перебування в парній для людей, схильних до низького тиску, повинне бути менш тривалим. Крім усього, варто орієнтуватися на самопочуття, як на найбільш точний показник. Особливо важливе дотримання послідовності процесів перебування, охолодження й відпочинку, які відіграють більшу роль у лікувальному впливі лазні. Відразу після парної варто прийняти прохолодний або контрастний душ (людям, які страждають ще й серцевими захворюваннями, треба або відмовитися від контрастних процедур або порадитися з лікарем і виробити режим їхнього прийому).
Римська лазня
Температура – 30-40 °С.
Вологість – 90%.
Вважається, що в римській лазні швидше відбувається обмін речовин в організмі, людина набагато більше і швидше втрачає у вазі. Зрозуміло, сухе повітря сильніше діє на шкіру.
Під дією лазневого жару відбувається значна активізація процесів кровообігу. Серце скорочується частіше, прискорюється кровообіг. Змінюється і кров’яний тиск. На хворих з порушеннями кров’яного тиску парна, як правило, діє регулюючим способом. У людей зі зниженим тиском воно помітно підвищується. Особливо корисні в таких випадках контрастні процедури. Як правило, добре переносять лазню люди, що страждають гіпертонією в початковій стадії.
Фінська сауна
Температура – 70-90 °С.
Вологість – 5-15%.
Серйозний конкурент російській лазні, що славиться дуже гарячою парою. Для фінів сауна – головний засіб відновлення сил після важкої праці. Фінська сауна настільки добре знімає втому, оздоровлює та підвищує настрій, що стала однією з найпопулярніших у світі.
Це сауна сухого жару, коли повітря в приміщенні має низьку вологість (10-25%) і високу температуру в межах 90-110° З. Стверджується, що в результаті обхват теплом в такій сауні більше і в цьому її перевага. Значення сауни як гартуючий і оздоровчий засоби загальновідомо і широко використовується населенням.
Найбільш виражений вплив сауна робить на теплообмін, кровообіг, функції вегетативної і центральної нервової системи. Процедура сауни надає різносторонню дію на діяльність серцево-судинної системи. Прийом сауни стимулює роботу залоз внутрішньої секреції, функціонально зв’язаних між собою і регулюючих діяльність багатьох систем організму.
У фінській сауні основними чинниками, які діють на організм людини, є:
Як користуватись
Спочатку слід прийняти душ і ввійти в сауну мокрим. Присядьте і дайте теплу прогріти тіло, щоб відкрилися пори шкіри. Після нетривалого перебування в сауні потрібно прийняти душ удруге – цього разу прохолодніший, після чого чисто вимийтеся і зайдіть у сауну знову, розслабтеся та насолоджуйтесь теплом.
Сухе повітря, що має менші теплопровідність і теплоємність, дозволяє піднімати температуру в сауні до 100-120 °С., тому щоб збільшити вологість необхідно вилити небагато води на камені.
Прохолодний басейн або душ після сауни сприятиме ще більше розслаблення.
Усі процедури в сауні не повинні перевищувати двох годин.
Інфрачервона сауна
Температура – 40-60 °С.
Вологість – 5-15%.
Виготовлена з натурального дерева, усередині якої встановлені спеціальні керамічні випромінювачі, які виділяють інфрачервоні (теплові) хвилі. Ці хвилі з користю проникають в тіло людини і передають велику кількість тепла (до 80 %) на значну глибину, помітно покращуючи загальний стан. Особливість інфрачервоних саун в тому, що, не дивлячись на глибоке прогрівання тіла, температура усередині кабіни не перевищує 40-60°С (для порівняння – в сауні при температурі 100°С організм людини прогрівається лише на декілька міліметрів).
Кількість поту, що виділяється протягом півгодинного сеансу, виявляється в 2-3 рази більше, ніж в інших саунах, та і склад його виявляється іншим. Якщо в сауні він перебуває на 95% з води і лише 5% – сухого залишку, то в інфрачервоній сауніі це співвідношення 80% до 20%. До складу сухого залишку входять жири, холестерол, токсини, шлаки і т.д.- тобто відбувається набагато глибше очищення організму.
Глибоке проникнення інфрачервоних хвиль сприяє ефективному прогріванню м’язів, кісток і суглобів, прискорює кровообіг і виводить шлаки з організму. Регулярні півгодинні сеанси – прогрівань в сауні знижують рівень холестерину в крові, що сприяє зменшенню ризику серцево-судинних захворювань, інфаркту, позитивно позначається на нормалізації кров’яного тиску, покращує циркуляцію крові і постачання нею органів.
Аромалазня
Аромалазня створена для відновлення фізичних сил, емоційної рівноваги та душевного задоволення.
Унікальний повітряний коктейль, що утворюється в результаті міксування арома масел та соляних випарів від природних соляних блоків, створить затишний та корисний куточок відпочинку.
Сучасний та продуманий інтер’єр, анатомічні лежаки з підігрівом, Соляна вежа, що прогріваючись із середини створює затишне освітлення та, що є най головнішим, сприяє випаруванню необхідної соляної концентрації у повітря.
Арома лазня ФЦ «ПЛЯЖ» сприятиме:
– Профілактиці бронхіальної астми;
– Лікуванню та профілактиці алергічних захворювань;
– Покращенню обмінних процесів в організмі;
– Профілактиці вегето-судинної дистонії;
– Зняттю стресу, синдрому хронічної втоми;
– Підвищенню розумової та фізичного працездатності;
– Підвищенню загального імунітету організму до респіраторних захворювань.